Santolli

Santolli

KOSMETICKÉ SLUŽBY - AROMATERAPIE - PORADNA
Šeránkova 52, Brno - Žabovřesky

Profesionální péče nejen o Vaši pleť...

----------------------------------------------------------------

Energie pěti elementůEnergie Pěti elementů

Pět elementů symbolizuje pět fází nebo proměn energie JIN a JANG. Symboly dřeva, ohně, země, kovu a vody představují přírodní síly jako jeden celek.


Dřevo
Dřevo ukazuje rostoucí, urychlující energii ve fázi jang a odpovídá probuzení, které přichází na jaře a ráno. V tomto stádiu transformace se latentní síly obsažené ve vodě probouzejí a dostávají směr. Element Dřevo je následně spojen s pohybem a evolucí

Oheň
Oheň je symbol energie v její nejexpanzivnější a nejzářivější formě - jang v jeho zenitu. Je elementem léta, poledne a půlnoci. Oheň bere elementu Dřeva nutkání hýbat se, vyvíjet se a dává mu pocit „ideálu". Energie v nejčistší a nejcitlivější formě je spojena s uvědoměním si vlastní identity.

Země
Země je energie v klesajícím stádiu jin, se všeobecným směřováním dolů k materializované formě. Země převládá v pozdním létě a začátkem podzimu, v sezóně vyzrálé plodnosti a odpoledne. Získává ideální podstatu v Ohni a činí ho reálným, naplňuje vědomí konkrétním myšlením a ducha tělesnou formou.

Kov
Kov je energie ve shromažďující a syntetizující fázi jin - přetváření. Přijímá tvárnou povahu Země a zušlechťuje ji, přidává řád a vyhraněnost. Obdobím Kovu je podzim a část dne večer - doba klidu a refl exe. Kov je také spojen s nutkáním vzájemně reagovat a potřebou udržovat vzdálenost.

Voda
Voda je energie v kondenzované fázi jin, je odrazem období dočasné nečinnosti zimy a noci. Ačkoli voda představuje stav odpočinku, obsahuje v sobě potenciál pro růst a plození. Je proto spojována s pravým zdrojem života - s tvůrčí silou a vůlí přežít. 

Dětská řada pěti éterických olejů, sestavených podle čínského principu pěti elementů

Milá maminko, milý tatínku,
do rukou se Vám dostala aromaterapická řada čistých esenciálních olejů pro děti. Naše směsi jsou vyrobeny z vysoce kvalitních olejů, tak aby působily na harmonii duše malého človíčka. Protože v každém z nás je ukryté dítě a každý z nás má v paměti své vlastní dětství, je tato řada vyvinuta i pro nás dospělé.
Je velmi důležité, abyste si přečetl/a naše informace, než začnete používat naše výrobky.

Co je to aromaterapie a jak na nás působí ???
Aromaterapie jako název se používá pouze od počátku 20. století, ale má své kořeny již v dávnověku. Je to opravdu holistická věda, která bere v úvahu stav mysli, těla a ducha osoby, která potřebuje pomoc, ale i změnu životního stylu a vztahů. Esenciální oleje neboli éterické oleje jsou vzácným darem přírody, mohou se získávat jen s minimálním zásahem člověka a jsou to oleje, které se destilují z různých částí rostliny. Je to krása, kouzlo, srdce, životní síla či energie, duše či duch rostliny. Aromaterapii můžete také chápat jako prevenci před onemocněním jak fyzickým, tak duševním. Pod naší značkou již byla uvedena řada sedmi druhů směsi olejů - čakrárních olejů pro vyvážení životní energie. Jsou to směsi zaměřené na harmonizaci energetických center kolem páteře, ovlivňujících naši duševní a fyzickou kondici (viz naše publikace „ Esenciální oleje pro vyvážení životní energie" - www.tomexo.cz.) Nyní se Vám dostala do rukou řada směsí olejů určená pro děti, ale nejen pro ně. Jelikož i my jsme dětmi, pak tato řada je určena i pro nás dospělé.

Děti a aromaterapie
Naše řada esenciálních olejů je tak čistá, že je ji možné bezpečně a efektivně použít pro děti, pokud se zachovají určitá preventivní opatření, tedy budete-li se řídit našimi radami. Tato řada olejů je výborná i pro dospělé. Rozdíl mezi naší terapeutickou řadou - „Esenciální oleje pro vyvážení životní energie", jak již bylo zmíněno, a touto dětskou řadou, je v použití olejů, které jsou vhodné pro dětskou citlivou pokožku a sliznici. Lze ji použít jak u malých dětí, tak i u starých lidí.
Děti milují krásné vůně a velmi dobře reagují na aromaterapii, protože jejich organismus je velmi mladý a má vynikající schopnosti se zotavit. Děti mají vysokou samoléčící kapacitu, daleko větší než dospělí, která ještě není zdecimována stresem, nezdravým životním stylem a znečištěním životního prostředí jako je tomu u dospělých.
Ovšem to na druhou stranu znamená, že jsou mnohem zranitelnější k jakémukoliv potenciálnímu jedu, infekci, stresům a nezdravým návykům, především kvůli své malé váze a citlivosti a jemnosti sliznice. Protože jejich tělíčka ještě nejsou zahlcena akumulací toxinů,
které se u nás dospělých usazují po mnoho let, mají děti výbornou schopnost se rychle jedů a infekčních organismů zbavit, pokud se jim dostane správného harmonizujícího prostředku. Pravidelné používání esenciálních olejů doma, při koupelích, masážích, rozprašovačích, či v aroma lampičkách na esenciální oleje (viz naše nabídka doplňků) je velmi efektivní formou preventivní medicíny a často pomůže dětem vyhnout se nachlazení a dalším infekcím, docílit zklidnění nebo koncentrace atd. Malé děti nemají vyvinutý imunitní systém jako dospělí. Proto trpí daleko více výskytem infekčních onemocnění a chřipkami, hlavně pokud se pohybují v kolektivu a v zimě, kdy jsou místnosti přetopené, se přenos infekce šíří velmi rychle. Pokud k tomu dojde, mohou esenciální oleje značně zmírnit problémy způsobené těmito chorobami a často pomohou zkrátit jejich trvání a předejít sekundárním infekcím.

 

Bezpečnostní opatření

 • Nikdy nepoužívejte silice vnitřně. Jsou to vysoce koncentrované látky a mohou způsobit vnitřní poškození. Pokud oleje náhodou spolknete, vyhledejte ihned lékařskou pomoc.
 • Esenciální oleje nepatří do rukou dítěte. Dbejte, abyste správně dodržovali naše doporučené dávkování. Zajistěte ochranu před zneužitím dítětem. Chovejte se k aromaterapii jako k léku, který skladujete mimo dosah dětí. U nejmenších dětí vždy řeďte v nosném oleji a zabraňte ulpění na prstech dítěte, aby se jim esenciální olej nedostal do pusinky nebo do očí, kde by mohl způsobit podráždění.
 • Oleje z citrusových plodů obsahují jednu složku, která může vyvolat po ozáření sluncem kožní reakce. Děláte-li masáž směsí s citrusovými oleji, vyhýbejte se přímému ultrafilovému světlu anebo slunění alespoň 12 hodin po použití oleje. Tato opatrnost není nutná při inhalacích nebo napařování.
 • Nepoužívejte oleje při epilepsii.
 • Pokud trpíte vážnými kožními onemocněními nebo jste přecitlivělí, nepoužívejte oleje v přímém kontaktu s pokožkou (masáže, koupele). Pokud si nejste jisti reakcí, doporučujeme odzkoušet na předloktí. Ostatní aplikace - rozprašovače nebo aromalampy jsou v těchto případech bezpečná pro použití.
 • Při astmatu se nedoporučuje používat oleje k přímé aplikaci na tělo, ale používat je pouze formou rozprašovačů, odpařováním v aromalampách. Pokud si nejste jisti svojí reakcí, oleje nepoužívejte a raději se poraďte s odborníkem. Je vždy důležité brát v úvahu Váš momentální zdravotní stav.
 • Jestliže se vám nelíbí vůně nějakého oleje, neužívejte jej.
 • Čím krásněji vnímáte vůni, tím hojivější má účinky.
 • Inhalujte siličné oleje jen krátkou dobu.
 • Pokud máte nějakou nepříjemnou reakci na nějaký olej, nepoužívejte jej.
 • Máte-li vážnou nemoc nebo máte-li pochybnosti o užívání siličných olejů, poraďte se s lékařem před použitím jakéhokoli oleje uvedeného v naší nabídce.
 • Esenciální oleje mohou být poškozeny, jsou-li vystaveny přímému světlu, extrémním teplotám nebo působí-li na ně delší dobu kyslík ve vzduchu. Proto se prodávají v tmavých dobře zazátkovaných skleněných lahvičkách. Teoreticky většina esenciálních olejů vydrží několik let. Skladujte oleje v chladném tmavém místě (nejlépe v krabičce) a vydrží přinejmenším 2 roky. Ovšem jakmile je jednou rozředíte základním olejem pro masáž, nevydrží směs déle než dva či tři měsíce. Čím častěji lahvičku otevíráte, tím větší je pravděpodobnost oxidace, a tím se mohou zhoršit jejich léčivé vlastnosti a aroma.
 • Éterické oleje jsou silně těkavé látky a proto se vyvarujte manipulaci s otevřeným ohněm. Zapalte svíčku v aromalampě až po aplikaci oleje do vody.
 • Naše oleje jsou živé směsi, proto byste je neměli dávat z ruky do ruky. Nabírají energii ostatních lidí, kteří se dostanou do přímého kontaktu s lahvičkou. Pokud je člověk negativní, směs nabírá jeho emoce a může se stát, že olej změní svoji vůni a dostane pachuť. Tuto směs doporučujeme již nepoužívat, vyhodit.

zdroj: www.tomexo.cz
Neváhejte a kontaktujte nás:

 santolli@email.cz

  +420 777 152 470


Name
Email
Comment
Or visit this link or this one